Zamknięty rachunek powierniczy i płatność 10/90

Gwarantując Klientom najwyższy stopień bezpieczeństwa transakcji stosujemy bardzo korzystną formułę finansowania zakupu nieruchomości, która zabezpiecza wpłacone przez Klienta środki finansowe, jak również daje czas Klientowi na zgromadzenie pozostałych środków finansowych na zakup mieszkania.

Deweloper przyjmuje wpłaty za nabywany lokal na zamknięte mieszkaniowe rachunki powiernicze w systemie 10/90. Oznacza to, że środki finansowe gromadzone są na przypisanym do Klienta zamkniętym mieszkaniowym rachunku powierniczym, a deweloper nie może z nich skorzystać- mając jedynie podgląd do rachunku. W momencie podpisania umowy deweloperskiej wpłacane jest przez Klienta tylko 10% wartości mieszkania, natomiast pozostałe 90% należności – regulowane jest dopiero po wybudowaniu mieszkań.

Środki Klienta zdeponowane na takim rachunku są chronione przez bank aż do zakończenia inwestycji, a ich wypłata następuje dopiero po przeniesieniu własności nieruchomości na Nabywcę.

Jako deweloper posiadamy taką opcję w swojej ofercie. Jest to domena tylko najsolidniejszych firm. Na straży Państwa interesów stoi zasada, że bank wypłaca deweloperowi pieniądze klientów dopiero po przeniesieniu własności nieruchomości na Nabywcę